Živim u ovoj banana državi već 25 godina 6
meseci i 24 dana, a cenim da će i na dalje moje prebivalište ostati isto. Imam,
Bogu hvala porodicu, prijatelje, fakultet... I ne mogu se pohvaliti da sam
srećna.
Nemam posao, niti
izgleda da ću ga skorije imati. Nemam dečka, niti izgleda da ću ga skorije
imati.
Nisam savršena, niti ima izgleda da ću ikada biti. Kao večiti Kalimero, pile
sa ljuskom na glavi, idem okolo i ponavljam NEPRAVDA! To moje viđenje nepravde
nikoga ne dotiče.
Imam li načina da
promenim svoj život u ovom trenutku, apsolutno nemam. Imam li načina da
promenim svoj dan u ovom trenutku, apsolutno imam. Evo danas ću, za promenu
pokušati da ne gledam sve crno belo, već da pokušam da vidim i roze, plavo, žuto
... pokušavam ... loading ... i ništa, opet je crno belo, jer i kad pokušam
jedino što vidim je roze Pink tv, plavi policajci koji kolima kose pešake po
ulicama mog grada i žuto Sunce koga nema... I opet je sve crno, a ja nisam pesimista, samo
sam realna.
Želim samo svoj dan, svoj život, svoju sreću.
Želim pravo na snove i maštanja i verovanja u iste, želim premalo, a dajem sve.
Želim posao u struci koji obožavam, želim sasvim skromnu platu koju ću tim
radom primati, želim pravdu i neki zakon koji će da uredi ovaj cirkus u kome
živimo već predugo. Sve ostalo je moj problem. Nije mi država kriva što niko ne
može da me podnese i isprati, pa sam sama. Nije mi država kriva što ću ostati
baba devojka, ili možda jeste...
Kad je krivim za
većinu, okriviću je i za to. Da je država valjala ne bi silni muškarci otišli
preko u potrazi za boljim sutra. Da oni nisu otišli, hiljade njih, možda bih ja
bila već uveliko srećno udata majka dvoje dece. Ali eto...tu sam gde sam. Ja
volim ovu državu, jer kad je nešto tvoje, ti ga voliš, jer bolje nemaš, a gore
ti ne treba.
Ne znam, evo
nisam pametna kako i kuda… da li je ovo samo loš dan… ili je pak loša godina,
mesec, decenija … Završiću ovaj tekst lažno optimistično, rečenicom kojom se
svi predugo tešimo, iako znamo da nije tačna, ali neka … “BIĆE BOLJE”!

Нема коментара:
Постави коментар