понедељак, 21. јануар 2013.

LOŠ DAN ... ili?


     Živim u ovoj banana državi već 25 godina 6 meseci i 24 dana, a cenim da će i na dalje moje prebivalište ostati isto. Imam, Bogu hvala porodicu, prijatelje, fakultet... I ne mogu se pohvaliti da sam srećna.
    
  Nemam posao, niti izgleda da ću ga skorije imati. Nemam dečka, niti izgleda da ću ga skorije imati. 
Nisam savršena, niti ima izgleda da ću ikada biti. Kao večiti Kalimero, pile sa ljuskom na glavi, idem okolo i ponavljam NEPRAVDA! To moje viđenje nepravde nikoga ne dotiče.

     Imam li načina da promenim svoj život u ovom trenutku, apsolutno nemam. Imam li načina da promenim svoj dan u ovom trenutku, apsolutno imam. Evo danas ću, za promenu pokušati da ne gledam sve crno belo, već da pokušam da vidim i roze, plavo, žuto ... pokušavam ... loading ... i ništa, opet je crno belo, jer i kad pokušam jedino što vidim je roze Pink tv, plavi policajci koji kolima kose pešake po ulicama mog grada i žuto Sunce koga nema...  I opet je sve crno, a ja nisam pesimista, samo sam realna.

      Želim samo svoj dan, svoj život, svoju sreću. Želim pravo na snove i maštanja i verovanja u iste, želim premalo, a dajem sve. Želim posao u struci koji obožavam, želim sasvim skromnu platu koju ću tim radom primati, želim pravdu i neki zakon koji će da uredi ovaj cirkus u kome živimo već predugo. Sve ostalo je moj problem. Nije mi država kriva što niko ne može da me podnese i isprati, pa sam sama. Nije mi država kriva što ću ostati baba devojka, ili možda jeste...

     Kad je krivim za većinu, okriviću je i za to. Da je država valjala ne bi silni muškarci otišli preko u potrazi za boljim sutra. Da oni nisu otišli, hiljade njih, možda bih ja bila već uveliko srećno udata majka dvoje dece. Ali eto...tu sam gde sam. Ja volim ovu državu, jer kad je nešto tvoje, ti ga voliš, jer bolje nemaš, a gore ti ne treba.

     Ne znam, evo nisam pametna kako i kuda… da li je ovo samo loš dan… ili je pak loša godina, mesec, decenija … Završiću ovaj tekst lažno optimistično, rečenicom kojom se svi predugo tešimo, iako znamo da nije tačna, ali neka … “BIĆE BOLJE”!



Нема коментара:

Постави коментар