ALHEMIČAR,
da bi i oni koji jedva znaju sva slova mogli da se pohvale kako vole da
čitaju. Možda sam iz inata rođena, možda sam na rođenju označena kao kontraš,
ali evo ja nisam pročitala tog Alhemičara niti planiram. Ne podnosim
opštenarodna veselja, opštenarodne pesme i opštenarodne knjige.
Dakle u ovu grupu spadaju svi popularni
best seleri, fazon Ringišpil, Grabljivica, Džet set, Nijanse sive, Pustinjske šćeri, Ive, Marijane, Suzane i ostala pisanija, koja su
evo manje književne vrednosti nego ovo što ja pišem, a ja sam samo jedno dokono
bedno piskaralo. Pitam se čemu izgubljeno vreme u čitanju tih nazovi knjiga. PA
ZNAM, da bi se reklo, eto da volimo da čitamo, jer je to IN i čim kažeš da
voliš da čitaš svi misle da si pametan.
Dakle pomenute nazovi knjige su lagano
štivo, najlaganije moguće štivo, slično nekim trač časopisima, mada po mom
mišljenju i beskorisnije od njih. Služi tome da sponzoruše, starlete i
polupismene vrzinjare kažu da eto vole da čitaju i obavezno taj ogroman opus
koje su pročitale počnu sa Alhemičarom.
Neću biti zla, neću biti pokvarena, ali
hvala Alehemičaru i priključenijima što postoje. Previše vremena bih izgubila
na neke ljude da nije bilo njih. Kad upoznam osobu i kada pitam za omiljenu
knjigu, ili počnem neku priču o književnosti, jer prosto to volim, i čujem neki
naziv iz moje liste „Alhemičar i priključenija“ izvadim gumicu za brisanje,
izbrišem personu ko da nije ni postojala i vratim se da čitam Andersenove
bajke, jer one imaju poentu, pouku, imaju u sebi to nešto književno što gore
pomenuti nemaju.

Нема коментара:
Постави коментар